טיולים וסיורים מיוחדים בתל אביב ויפו

קלפי הטארוט הם כלי מדהים של מודעות והתפתחות רוחנית. הקלפים משקפים לנו תהליכים וסמלים במסע האישי שלנו בעולם.

האם חשבת פעם שיש קשר בין הקלפים לבין ארץ ישראל?

תל אביב היא העיר העברית הראשונה וידועה כעיר ללא הפסקה שמלאה במקומות בילוי.


בית ש"י עגנון בנווה צדק (צילום: PMATAS ויקימדיה)

שווה מאוד לצאת לטיול מודרך בתל אביב כדי לגלות סיפורים ופינות חמד בעלות משמעות רבה. מראשיתה הייתה להקמת תל אביב משמעות חשובה עם חזון גדול וטיול בשכונות השונות בעיר יכול לגלות לכם עולם חדש.

סיור בנווה צדק – שכונה יהודית ראשונה מחוץ ליפו
נווה צדק היא פנינה היסטורית ואדריכלית בלב תל אביב. בעבר הרחוק היא שימשה כשכונה היהודית הראשונית מחוץ לחומות יפו עוד בימים לפני הקמת תל אביב! סיור בשכונת נווה צדק יפגיש אתכם עם אנשי רוח ותרבות כמו הרב קוק, ש"י עגנון, חיים ברנר ועוד. בין הסמטאות הציוריות ובתי הקפה תגלו שכונה מרהיבה מלאת סיפורים מרתקים. אפשר לשלב את מתחם התחנה שהוא מתחם היסטורי מלא מקומות בילוי שבמרכזו סיפור הרכבת הראשונה מיפו לירושלים.

סיור באחוזת בית – לעיר העברית הראשונה
מרכז תל אביב הוא רחוב הרצל החוצה את שדרות רוטשילד ורחובות נוספים. בדיוק באזור הזה הוקמה שכונת הגנים הראשונה שהפכה להיות הבסיס לעיר תל אביב.

בטיול באחוזת בית תגלו את סיפורי המייסדים של העיר, תגלו מה הבניין שעמד לפני מגדל שלום מאיר , תיהנו מהשדרה המפורסמת של העיר, שדרות רוטשילד בה נבנו בתי הבהואוס ובה הוכרזה הקמת המדינה!

סיור בשוק הכרמל ושכונת פלורנטין

לצד מוקדי הבילוי והעסקים של תל אביב יש עולם שלם של שווקים כמו שוק הכרמל המפורסם, שוק לוינסקי עם התבלינים והטעמים ושוק התקווה הססגוני. בכולם ניתן לעשות סיור טעימות קולינרי טעים במיוחד. בשכונת פלורנטין תוכלו למצוא גם סיפורים מימי טרום המדינה וגם הווי צעיר וססגוני כשהרחובות מלאים בגרפיטי.

סיור בשרונה – המושבה הגרמנית

שרונה ממוקמת מול מגדלי עזריאלי ומתחם הקריה. שרונה ידועה כמושבה הגרמנית אותה הקימו הטמפלרים בתחילת המאה ה-20. בהמשך הפכה השכונה לקריית הממשלה הראשונה ובה משרדי ממשלה ובטחון. כיום תיהנו מפנינה של בילוי המשלב חנויות ומסעדות עם אתרים הסטורים חשובים. סיור מודרך בשרונה הוא חובה לכל חובב תל אביב.

טיול בפארק הירקון ונמל תל אביב

הנחל הכי גדול ומפורסם בשרון הוא נחל הירקון שעובר בלב תל אביב. פארק הירקון הוא ריאה ירוקה שמאפשרת בילוי, ספורט וטיולים במרחב שטח גדול. בפארק הירקון תמצאו קטע משביל ישראל, השביל שחוצה את ישראל מצפון לדרום. תוכלו ליהנות מהליכה לצד הנחל, מביקור באתרי טחנות קמח וגם גשרים ישנים. בנמל תל אביב עצמו תוכלו ליהנות ממבחר מסעדות ומקומות בילוי, חוף ים צמוד ומעין טיילת עץ נוחה. שווה לבוא בעיקר בזמן פסטיבלים ואירועים בסוף השבוע.

סיור ביפו העתיקה

כמובן שלא ניתן לסיים מאמר על טיולים בתל אביב בלי להזכיר את יפו. העיר העתיקה הזו הפכה במדינת ישראל החדשה לחלק מתל אביב, אבל חשוב לזכור שליפו זכות הראשונים. טיול ביפו העתיקה יחשוף לכם עיר נמל מהקדומות בעולם ואפשר לגלות בה סיפורים המשלבים ים, היסטוריה ותרבות מכל הסוגים. ליפו יש הרבה מה להציע מבחינה תרבותית וארכאולוגית. אסור לפספס את גן הפסגה ממנה תצפית מרהיבה, גשר המשאלות, כנסיית פטרוס וגם מוזיאון חדש לתולדות יפו מתחת לאדמה. שווה גם לבקר בשוק הפשפשים הנמצא מחוץ לעיר העתיקה והמהווה אטרקציה תיירותית ראשונה במעלה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest