טיול בר מצווה

ברחבי ארץ ישראל מחכים לכם אתרים שונים טעונים ברוחניות וביהדות המתאימים במיוחד לנער שהגיע למצוות. טיול בר מצווה הוא אחד הייחודיים שיש משום שבו הילד הופך לנער ולגבר, לפי היהדות, ולפי טקסי ההתבגרות המקובלים בעולם ובתרבויות שונות. המבחר של אתרים בעלי ערכים ומשמעות שיש לנו בישראל גדול, ועופר הר-טוב מחברת שבילים ברוח שמח להציע לכם טיולים עם משמעות, עם מסע אישי ורוחני שהנער ישמח לצעוד בשביליו. טיול כזה יכול להיעשות לבד, עם נערים אחרים או עם בני המשפחה והחברים, לפי דרישה.

מה טיול בר מצווה יכול לכלול?

  • טיול בירושלים העתיקה – טיול בר מצווה הוא חלק בלתי נפרד מטיולי יהדות והתחברות למקור ולרוחניות היהודית. הטיול המקובל ביותר הוא טיול בירושלים על כל האתרים הקדושים בה ליהדות. צעידה בשבילים ההיסטוריים והרוחניים שמחברים אותנו למקום הזה ולמסורת הטקסית שאנחנו מכירים מצוין. זה טוען את טקס בר המצווה בעוד משמעות רוחנית לחבר את הנער לדורות הרבים לפניו שעברו טקס זה.
  • טיול בכנרת וסביבותיה – טיול בטבריה ובאתרים העתיקים שסביב הכנרת, יחד עם צפת, יכול להיות טיול של רוחניות, מיסטיקה יהודית, תלמוד וקבלה, שמחבר את הנער לחכמי ארון הספרים היהודי שהסתובבו כאן בעבר. טיול נפלא לנערים שמתעניין במה שמעל ומעבר לטקס.
  • טיולי צמיחה אישית וסיפורי מסע – הנביאים ויונה הנביא על מאבקיו, יציאת מצרים ועוד סיפורים על אישים ודמויות בישראל ובמקומות שונים בארץ מביאים את הנער אל ההכרה שהחיים הם מסע שהוא מתחיל אותו כבוגר כעת, ויש עוד מה לגלות בו ולהתעצם.
  • מרכזים יהודיים היסטוריים – אין צורך להתמקד רק בירושלים כאשר יש לנו גם את יהודה ושומרון, שילה הקדומה ועוד מקומות שבהם עם ישראל עיצב את עצמו ואת טקסיו. המסלולים המרתקים האלה פרוסים בכל הארץ ומתאימים לכל אחד.

טיול בר מצווה בארץ – התאמת טיול לכל אחד

טיול לפני טקס בר המצווה הוא טיול שכל אחד יכול להרכיב לעצמו ממגוון הטיולים שהחברה מציעה. הטיולים יכולים לקחת אתכם לכל מקום בארץ שטרם ידעתם עליו ולהציע לכם חוויה של יום אחד או יותר, כאשר אתם נמצאים בתקופה הכי יפה שבה לומדים על עצמכם ועל עמכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest