טיול בבקעת הירדן לקרן סרטבה ומשואות החודש העברי

זוכרים את הזמן שבו לא היה פייסבוק ולא מחשב ואפילו לא שעון או לוח שנה תלוי על הקיר? מן הסתם כבר לא… כדאי לזכור שלפני אלף ואלפיים שנה היה התאריך נקבע לא על פי חישוב מתמטי אלא בעדות ראיה של הלבנה ובקידוש החודש בפני בית דין.

בתקופת המשנה נפוץ הנוהג להשיא משואות אש בראשי הרים כדי להודיע לכל קהילות ישראל על קביעת החודש והמועד המדויק לקביעת החגים. הטקס הזה התבטל עם הזמן מסיבות שונות אותן נזכיר בטיול.

קרן הסרטבה שבבקעת הירדן הוא, לפי המקורות, אחד ההרים החשובים עליו התקיים טקס הדלקת האש. בטיולנו נסתובב באזור בקעת הירדן, נעפיל אל פסגת הר הסרטבה ונתצפת על האזור המרהיב של הבקע. נתייחס להיסטוריה של הבקעה ושל ההר המיוחד בתולדות ישראל וכשניכנס אל תוך החושך נקיים את טקס המשואות המיוחד לפי הנחיות המובאות במקורות ומתוך התבוננות פנימית במהותו של החודש והזמן בתפיסה היהודית.

הערה: הטקס המסורתי התקיים כמובן בראש החודש. הסיור והטקס שלנו מתקיים בתאריכים שונים של החודש. הטיול מתחיל באור יום וממשיך אל תוך הלילה. הטיפוס לפסגת ההר ברמת קושי בינונית.

איפה נבקר?

  1. מפגש ואנדרטת הבקעה
  2. קרן סרטבה
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support