טיול בגוש משגב על מחפשי דרך וקהילות רוחניות בגליל התחתון

גל רוחני חדש שוטף את העולם ואת ארצנו. בודהיזם, יוגה, רייקי, התפתחות רוחנית, רפואה סינית, אנתרופוסופיה ועוד שיטות רוחניות למכביר כובשות את העולם המערבי. כולן יחד נכנסות לסל גדול 'ניו אייג'י', הסל של העידן החדש.

בשנות ה-60-80 של המדינה, כשהמיינסטרים הישראלי היה רק בתחילת הגישושים של חיפוש רוחניות אישית ומתחדשת התפתחו קהילות אזוטריות בגוש משגב שבגליל התחתון שהמאחד אותן הוא השאיפה ליצור חיי יחידים וקהילתיות לאור תורות רוחניות. כל קהילה הלכה אחר שיטה משלה וכך נוצר פסיפס רוחני ואנושי מרתק שהיווה מצע להמשך התפתחות הגל הרוחני בארץ כולה.

בהררית נוצרה קהילת חסידים של מדיטציה טרנסצנדנטלית המיובאת מהודו. ביודפת קמה עדה של מחפשים המכונים 'שכטריסטים' שביקשה למזג בין ערכי יהדות לחיפוש עכשווי הולם. במעלה צביה התפתחה קהילה מעניינת המשלבת ערכי אסתטיקה, מוסיקה וטבע עם צמיחה רוחנית. ועוד ניסיונות לא מעטים הצמיחו ישובים ומודלים מתחדשים באזור.

בסיורינו נבקר במקומות הללו של מחפשי הדרך השונים, נתבונן בשיטותיהם ונראה כיצד קהילותיהם מנוהלות כיום. נשלב גם הליכה בטבע ונהנה מיופיו של האזור, נתרגל תרגילי רוח ומדיטציה ונספוג מהאור.

איפה נבקר?

  1. יודפת הקדומה והחדשה
  2. הררית
  3. מבדד נטופה
  4. הליכה לעצי זית עתיקים בדיר חנא
  5. מעלה צביה
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest