סיור ביפו

אין אחד שלא היה ביפו אבל לא רבים מאתנו מקדישים זמן כדי ליהנות ממנה באמת. סיור ביפו שנעשה כהלכה יכול להביא אותנו לכל המקומות המיוחדים שיש בה ולחשוף בפנינו את כל הסיפורים שאנחנו לא יודעים עליה, כולל היסטוריים או מיתולוגיים. זה בדיוק מה שחברת שבילים ברוח של עופר הר-טוב עושה כשהיא לוקחת אתכם לשבילים ולסמטאות ביפו העתיקה והמתחדשת. יפו היא לא רק מה שמספרים לנו עליה במדורי הנדל"ן, אלא היא עיר עתיקה שכבודה במקומו מונח וזה מה שעושים בסיור בן שלוש שעות בין תקופותיה.

סיור ביפו לוקח אתכם למקומות הנפלאים האלה
כיכר השעון – הכיכר המפורסמת שלידה הייתה תחנת משטרת יפו וכיום הבניין הישן הפך למלון בוטיק, כמו רבים מבנייני העיר ששופצו ושוחזרה בהם ההיסטוריה שלהם.
סיפורי מיתולוגיה מתרבויות שונות – סלע אנדרומדה הוא רק אחד מהמקומות שבהם המיתולוגיה והמיתוסים הימיים שהתפתחו בה הפכו לפנינים שמספרים כבר דורות. סיפור אנדרומדה ופרסאוס הוא אחד מהם, אבל גם סיפור של יונה הנביא שברח מאלוהים ומייעודו, פטרוס הנוצרי וההתגלות שלו, ביקור של המלך רעמסס המצרי ועוד סיפורים שהתנקזו לעיר המיוחדת הזאת.
נמל יפו – מלבד מיתולוגיה הנמל עצמו מארח תרבות היסטוריה מקומית והרבה קולינריה עכשווית. סיור ביפו אינו שלם ללא ביקור בנמל ובמה שבנו בו.
כנסיית פטרוס – יפו משופעת בכנסיות וחלקן מפורסמות מאוד והן פעילות עד היום. הגיע הזמן לשמוע את הסיפור שלהן. זה כולל גם את בית שמעון הבורסקאי שמתקשר לרגע ההתגלות של פטרוס הקדוש הנוצרי ועל המחלוקות שקשורות למיקומו הנכון.
סמטאות יפו העתיקה והמשוחזרת – העיר התמלאה בגלריות ובמקומות מעניינים שניצלו יפה את הארכיטקטורה שלה ולכל בית כזה יש שורשים בהיסטוריה, כולל נפוליאון ופלישתו לישראל.
גן הפסגה – הגן במרומי ההר היפואי שמשקיף על הים ועל יפו עצמה טומן בחובו סיפורים שונים והוא מקום של הופעות מיוחדות.
סיור מודרך ביפו – לצאת בעזרת הסיפורים
אנחנו מכירים את יפו ואוהבים את האווירה שיש בה, אבל לא יודעים הרבה על הרוחניות שאופפת לא מעט מהאתרים שיש בה. הייחודיות שלה היא כעיר ים שיש בה גם מיתולוגיות ולא רק רוחניות דתית, ואת כל זה נשמח לגלות בסיור המיוחד בה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest